RSM Hodonín U7 – MFK Morava 0:2

02.06.2014 14:22

RSM Hodonín U7 – MFK Morava 0:2 ( 0:0, 0:0, 0:1, 0:1 )

Nedeľa doobeda spolu s počasím vytvorila priaznivé podmienky pre futbal našich najmenších ktorý hostil areál na Rybářích.

Súper volil zelené dresy a my sme netradične nastúpili v červeno – čiernej kombinácii do zápasu hraného na 4 x12 minút v zostave Valčík – O. Ševčík, D. Ševčík, Braha, Chaloupka, Demjanovič, Vidurek, Úprka, Blažej a Bernatík.

Po dohode s hosťmi sme zvolili na hru menší rozmer bránok za základe ktorého som od svojho tímu očakával prieniky do predbránkového priestoru, eliminovanie našich striel z diaľky a pokusy o kombináciu. Realita však bola trochu iná, zautomatizovaná streľba po prekročení polovice ihriska smerom dopredu. Neschopnosť získať predbránkový priestor, naše útoky po krídle nedokážeme natlačiť na osu individuálne ani nahrávkou alebo inak povedané prehustený stred nedokážeme obísť, ale len s neho vyjsť do krajov. Naopak sme prepadali práve v strede ihriska a často nás podržal brankár Valčík. Prevažná časť hry sa odohrávala v strede plochy, hostia boli predsa len trochu nebezpečnejší a zásluhou individuálnej akcie brankára so zakončením spoluhráča sa v tretej štvrtine zaslúžene ujali vedenia. My sme naše príležitosti nedokázali využiť a lopta často len preletela okolo tyče alebo sme nedokázali trafiť odkrytú bránu, čo súper v štvrtej časti potrestal druhým gólom v našej sieti a zaslúžene vyhral.

V rozpore s niektorými prítomnými musím konštatovať, že malé brány boli spravodlivé, keď hráča/tím odmenili gólom len za zaslúženú hru. Áno, dať gól je pre hráča istá radosť avšak nemôžeme mu tento pôžitok nastaviť ako samozrejmosť spojenú s jeho účasťou na zápase ale učiť ho aj istú postupnosť disciplína – snaha – zásluha – pôžitok a to, že len účasť niekedy nestačí.